Meyve ve Sebze Yıkamada Püf Noktalar

Muhtemelen meyve sebzelerinizi yemeden önce büyük uğraşla yıkarsınız ancak bu yıkama çalışmalarınızın çok etkili olmadığının farkında mısınız? Hayır 🙁  Meyve ve sebzelerin üstünde pestisit ve bakteriler endişe verici miktarda olabilir. Aslında çok kolay bir teknik ile evinizde organik sebze ve meyve temizleyici sprey yapabilirsiniz.

Bu tamamen doğal meyve ve sebze yıkama sırrı, pestisit kalıntı sirke ve bakterileri öldürür limon suyu, kombine asitliği kaldırır ve genellikle tek başına örneğin elma veya salatalık gibi ürünlerin üzerinde bulunan mumlu kaplamanın çözülmesine dahil yardımcı olur.

Temiz ve ücretsiz dezenfekte sprey üretmek tutmak için bu tarifi kullanın! 

Gerekenler:

  • sprey şişesi
  • fırça
  • ¼ su bardağı su
  • ¼ fincan beyaz sirke
  • ¼ fincan limon suyu 

1. Malzemeleri birleştirin

Bir bardak içerisinde, limon suyu ve beyaz sirkeyi karıştırın.

2. Sprey şişesinin içine dökün 

Dikkatle sprey şişesinin içine karışıma dökün. Birbirlerine karışması için iyice çalkalayın.

3. Sprey 

Spreyinizi  serbestçe meyve sebzelerin üzerine sıkabilirsiniz. Ardından, hafifçe fırçalayın kir ve bakterilerden kurtulmak için. Sonrasında meyve ve sebzelerinizi soğuk su altında durulayın. Artık pestisit ve bakterilerden kurtulmak için ücretsiz meyve ve sebzelerinizin temizlik spreyi var! ^.^

Saklama: İşiniz bittiğinde buzdolabında spreyinizi saklayabilirsiniz. Bu ev yapımı meyve ve sebze yıkama spreyi bir ay kadar süreyle muhafaza edebilirsiniz.