Kuru Temizleme

Kuru Temizleme Nedir?

Kuru temizleme, ürünlerin üzerinde bulunan kir ve lekeleri çıkarmak için solvent adı verilen özel bir kimyasal ilaç ile yapılan temizleme işlemidir.

Kuru temizlemenin geçmişi antik zamanlara, tekstil ürünlerinin başlangıcına kadar uzanır. İlk zamanlarda giysiler üzerindeki yağı çıkarmak için küllü su, amonyak ve bir çeşit killi çamur kullanılıyordu. Petrol bazlı bir sıvının makine yağlı bir kumaş üzerine dökülmesi ve buharlaşmasından sonra lekenin ortadan kaybolması kuru temizlemenin doğuşu hakkında hemen herkesin üzerinde birleştiği tek noktadır. İlk kuru temizleme mağazası 1840 yılında Jolly Belin tarafından Paris’te açılmıştır.

Günümüzde kuru temizleme toplumda hemen hemen herkes tarafından bilinerek kullanılmaktadır. Çalışanların öncelikli olduğu bu kesimde kuru temizlemeye zaman ayırmak yoğun iş temposunda oldukça zor olmaya başlamıştır.  İşe giderken kuru temizlemeye bırakılan takım elbiseler iş çıkışı alınmak için kuru temizleme yolunu tutan çalışanlar için zorlanan bir hal almaya başlamıştır. Sizlerde ürünlerinizi hala kuru temizlemeye bırakıp almak için zaman ayırıyorsanız zamanınızı aslında doğru kullanamıyorsunuz demektir.

Temizlikyolda ile adresinize en yakın kuru temizleme firmasından 1 dakikada kuru temizleme siparişi oluşturabilirsiniz. Adresiniz neresi olursa olsun emin olunki kapınıza gelen kuru temizleme firmamız var. Ürünleriniz tamamen ücretsiz servis ile adresinizden alınarak adresinize geri teslim edilmektedir. Tek yapmanız gereken 0850 800 77 77 müşteri hizmetlerimizden bize ulaşmak veya www.temizlikyolda.com üzerinden 3 tık ile kuru temizleme siparişinizi vermek, geri kalan tüm süreçler bizim tarafımızdan memnuniyet garantili olarak sunulmaktadır.

Kuru temizleme artık sizin için eğlenceli bir iş haline dönüşebilir, vermiş olduğunuz tüm kuru temizleme siparişlerinizden puan kazanarak bir sonraki siparişlerinizi hem daha ayrıcaklıklı hemde daha indirimli verebilirsiniz, Temizlikyolda sizi bekliyor!  🙂