Kuru Temizleme ve Faydaları

Çamaşırlarımızı, çamaşır makinesi ile yıkarız ve zamanla deforme olmasına engel olamayız. Çamaşır makineleri, lekeleri çıkartmak için su ve deterjan kullanır. Bu da zamanla giysilerimizin zarar görmesine neden olur. Kuru temizleme normal yıkamadan farklıdır. Kuru temizlemede su kullanılmaz. Su yerine Petrol maddesi yardımıyla yıkama gerçekleştirilir. Kuru temizleme aslında adında olduğu gibi kuru değildir ancak su kullanılmadığı için kuru temizleme adını almıştır. Kuru temizleme yapmak için Petrol maddesi kullanılır demiştik. Günümüzde kuru temizlemede “perkloroetilen” adı verilen petrol ürünü kullanılır. Kuru temizleme maddeleri petrol ürünlerinden oluşur. Bu ürünlere “Perk” adı da verilebilir. Kuru temizlemede kullanılan perk adlı madde toksittir. Jolly Berlin ilk Kuru temizlemeyi 1840 Yılında Paris’te açmıştır. Bundan sonrada birçok kuru temizleme açılmıştır. Kuru temizlemenin bu kadar popüler olmasının etkenlerinden biri ise kumaşların çekmememeleri ve şekillerini kaybetmemeleridir. Bu yüzden üretici firmalar kumaşların üzerine kuru temizleme yazar yani elde yıkanmamalıdır.
 Şimdi kuru temizlemenin başlıca faydalarına bakalım.
 1. Giysilerin ve çamaşırlarınızın ömrünü uzatır.
2. Özel leke çıkarıcı kimyasallar ile leke çıkarma da büyük başarı sağlanır.
3. En az ıslak temizleme kadar temiz yıkanır.
4. Çamaşır makinaları gibi giysilere zarar vermez.
5. Çalışma hayatının tüm vaktimizi aldığı şu zamanda sizi vakit kaybındar kurtarır.
 Kuru temizleme öncesi ve sonrası kıyafetlerimizi inceleyelim. Kuru temizleme öncesi ve sonrası. Yıllardır giymediğiniz gömlekleriniz mi var? Giymeye korkar olduğunuz gömlekleriniz kuru temizleme işlemi ile ilk günki haline tekrardan kavuşturabilirsiniz. ^_^
Kuru temizleme öncesi ve sonrası. Sizde yoğun iş temposunda  çantanıza elinize geçenleri atıp daha sonra pişman olanlardan mısınız? Üzülmenize gerek yok kuru temizleme işlemi bunuda çözüyor.
Kuru temizleme öncesi ve sonrası.
Aile büyüklerinizden kalan en değerli elbiselerinizi giymek için artık çok geç değil. Yılların eskittiği kıyafetlerinizi yenilemek ister misiniz? O zaman sizlere tek önerimiz adresinize en yakın kuru temizleme firmasından online sipariş vermeniz olacak.
Adresinize en yakın kuru temizleme firmasından online sipariş için tıklayınız.