Halı Yıkama

Halı Yıkama

Halı yıkama ile yalnızca halıda oluşan kir ve kötü kokular değil, halınızda yer edinmiş mikroskobik organizmalar da temizlenmiş olur. Periyodik olarak halı temizliği, halının ömrünü de uzatmaktadır.

Derinlemesine Halı Temizleme Nedir?

Halılar elektrik süpürgesiyle temizlenerek yeni alındığı halde ki görüntüsüne dönmeyebilir. Böyle durumlarda halının derin temizlik gerektirdiğine ilişkin bazı emareler kendini göstermeye başlar :

  1. Halı matlaşır ve yapışkanımsı bir görünüm kazanır.
  2. Halı, ilk aldığınız zamana göre artık aynı renkte değildir.
  3. Halı sandalye ayaklarının etrafında, iz şeklinde, kirli dairelere sahiptir.
  4. Halı oda için artık bir toz kaynağı haline gelmiştir.

 Eğer halınızda bu göstergelerden biri veya birkaçı mevcutsa, halınızın deri temizliğini yapma zamanı gelmiş demektir. Derinlemesine temizlik, halı ve kilimlerinize nüfus eden zararlı maddeleri, kirleri ve pisliği çıkaran profesyonel halı yıkama işlemidir. Dört dörtlük bir yıkama işlemi için Temizlikyolda üzerinde bulunan halı yıkama firmalarından hizmet alabilirsiniz.

Profesyonel Halı Yıkama ve Önemi

Birçok insan profesyonel halı yıkama işleminden sonra halıların bir evde yarattığı fark karşısında şaşırırlar. Bunun ana sebebi ortalama bir evde bile halıların fazlasıyla kirlenmek durumunda kalmalarına rağmen insanların görünen halıların temiz olduklarını sanma yanılgısına düşmeleridir.

Profesyonel Halı Yıkama Hangi Sıklıkta Yapılmalıdır?

Halılarınızın ve koltuklarınızın kullanım sürelerini arttırmak için, halı imalatçılarının çoğu 6 ayda bir profesyonel yıkama tavsiye ederler. Pratikte de çok kullanılan halılar veya lekelenme gibi durumlar hariç halılarınız için yılda iki defa halı yıkama hizmeti almanız yerinde olacaktır. Bu işlem, halılarınızdaki bakterileri def etmenizi ve evinize yeni bir hava kazandırmanızı sağlar. Evinizde evcil hayvan besliyorsanız bu süre 3 ayda bir olarak değişiklik göstermesi sizler için çok daha iyi olacaktır. Sizlerde semtinize en yakın halı yıkama firmalarından 7/24 online sipariş oluşturabilirsiniz.