Gündelikçi Ne İş Yapar, Hangi İşleri Yapmalı?

Gündelikçi ne iş yapar evini temizletmek isteyen herkes ya da aksine günlük temizliğe giden herkes tarafından merak edilen ve yanıt beklenen bir sorudur. Evlere gündelikçi olarak temizliğe gidenler, herhangi bir iş alması durumunda eve gittiği zaman yabancılık hissetmemek ya da işlerini eksik bırakmamak için bu durumu merak eder ve araştırırlar. Araştırma sonucunda da bir firmaya bağlı olmadan çalışıyorsa, bir müşterisi temizliğe çağırdığı zaman anlaşma yaparken gitmeden önce yapacağı işleri söyler ve buna yönelik anlaşma yapar.

Bu durum evine temizlik yaptıracak olan müşteri bazında da tam tersidir. O da yine gündelikçi ne iş yapar sorusuna cevap arar. Çünkü bu cevap karşılığında herhangi bir gündelikçiyi eve çağırırken yapılacak işler hakkında fikir sahibi olmalı ve buna yönelik iş pazarlığı yapmalıdır. Tabii bunun dışında ev içerisinde normalde yapılan işlerin dışında herhangi bir iş yaptırmayı hedefliyorsa, bunun için ayrıca konuşması gerektiğini bilmeli ve onun için de fiyat anlaşması yapmalıdır.

Aslına bakılırsa bu sorunun cevap bulması ve işi yapmadan önce biliniyor olması her iki taraf içinde son derece önemlidir. Birisi yapılacak işi bilerek buna yönelik hareket ediyorken, müşteri tarafında da durum hem kendi haklarını aramak hem de gelecek kişinin hakkını yememek olarak düşünüle bilinir. Bu soruya ait cevabın neden önemli olduğu konusunda gerekli açıklamaları yaptığımıza göre artık soruyu da yanıtlayabiliriz.

Gündelikçinin Yaptığı İşlere Ait Liste Ve Açıklamalar

Gündelikçi ne iş yapar sorunuzu yanıtlamak gerekirse ilk etapta sizlere çalıştığı alan ile alakalı olduğunu da hatırlatmamız gerekir. Çağırdığınız gündelikçinin çalıştığı bir temizlik firması olabilir ve sizin talebiniz üzerine o kişiyi firma gönderebilir. Bunun yanı sıra bağımsız olarak kendisi de çalışıyor olabilir.

Bağımsız çalışan tüm gündelikçiler ile yaptığı işleri en başında mutlaka konuşmalı ve sonrasında anlaşmalısınız. Onlar bağımsız olarak çalıştıkları için herhangi bir standartları bulunmamaktadır. Doğal olarak da konuştuğunuz kişiye göre yapılan işler de değişkenlik göstermektedir. Bağımsız bir gündelikçi yapmaktan hoşlanmadığı bir işi kolaylık ile iş listesinden çıkararak o iş için ekstra ücret talebinde bulunabilir.

Fakat belirli bir temizlik firmasına bağlı olarak çalışan gündelikçiler hiçbir zaman böyle bir şey yapamazlar. Özellikle Temizlik Yolda firması olarak kendi adımıza konuşacak olursak, evlere temizlik hizmeti için gönderdiğimiz personellerimize görev listeleri hakkında bilgi veriyoruz. Bunların yanı sıra müşterilerimiz ile anlaşma esnasında kendilerini de bu konu hakkında bilgilendiriyoruz.

Yani bizim müşterilerimiz evlerine gidildiği zaman hangi işlemlerin yapılacağı konusunda fikir sahibi oluyor ve daha bilinçli davranabiliyorlar. Tüm bunların dışında kalan farklı bir süreçten de bahsetmek gerekirse, biz gündelikçilerimize verdiğimiz işleri kişiye göre değişkenlik gösterecek şekilde vermiyor, her gündelikçimize ve her müşterimize eşit koşulları sağlayarak standart bir hizmet verilmesi için çaba gösteriyoruz.