Evdeki Halıları Yıkamak Mümkün mü?

Değişen yaşam koşulları evde halı yıkama işini de imkansız hale getirmektedir. Gerek daire yaşamının sonuçları gerekse de çalışan kadın oranının artması evde halı yıkama işini de imkansız hale getirmektedir. Fakat halı yıkama makineleri evde halı yıkama imkanı sağlayabilmektedir. Halı yıkama makinası ile evde halı yıkama imkanı eğer vakit bulabilirseniz vardır.

Halı Yıkama Makinası Ne İşe Yarar?

Eskiden halı yıkama işi oldukça zahmetli ve yorucu bir işti. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ortaya çıkan teknolojik aletlerden birisi olan halı yıkama makinası evde halı yıkama imkânı sunmaktadır. Elde halı yıkamanın aksine işleri oldukça kolaylaştıran halı yıkama makinası halı yıkama işinin zahmetini en aza indirmektedir.

Bazı halıların sert olması ve sık dokunmuş olmasının bir sonucu olarak halıların halı yıkama makinası ile yıkanması yeterince temiz olup olmadığı hakkında bazı soruların ortaya atılmasına neden olmaktadır. Özellikle ev hanımları halı yıkama makinalarına karşı bir ön yargıya sahiptir. Aslında halı yıkama makinaları derinlemesine temizlik imkânı sunduğundan dolayı ev hanımlarının bu konudaki kuşkuları yersiz kalmaktadır.

Halı yıkama makinaları aslında ev ihtiyaçlarından ziyade boydan boya halıların serili olduğu çeşitli iş yerlerinin temizliğinde ilk kullanılmaya başlanmıştır. Zamanla farklı üretim teknikleri ile üretilen halıların da boy göstermesi ile halı yıkama makinalarında da değişimler görülmüştür. İlk çıktığında sanayi tipi olan halı yıkama makinaları zamanla küçülerek evlerde de kullanılabilir hale gelmiştir.

Halı yıkama makinasının temel mantığı fırça ve şampuandan oluşmuş olmasıdır. Şampuan ve su bir haznede karıştırılıp ısıtılarak halıya püskürtülür. Daha sonra fırça yardımı ile halının şampuan ile yıkanması sağlanır. Halı yıkama makinasının çekiş gücü ise halı üzerinde oluşan suyun çekilmesini ve halının kurutulmasını sağlamaktadır. Bazı halı yıkama makinalarında sıcak hava üfleyiciler yardımı ile halının kurutulması da mümkün olabilmektedir.

Halı yıkama makinası ile halıların temizliği yapılabilse de yine de bir firmadan alınan hizmetin yerini tutmayacaktır. Çünkü halı yıkama firmalarında sanayi tipi halı yıkama makinaları kullanılmakta olup, bu makinalarda daha fazla püskürtme ve derinlemesine temizleme imkanı bulunmaktadır.

Halılarını Yıkatmak İçin Profesyonel Yardım Alın

Halıların yüzeysel kirlerini gidermek için kendi yöntemlerinizi ya da halı yıkama makinası tercihini deneyebilirsiniz fakat yıllık halı temizliği için bir halı yıkama firmasını seçmenizi öneririz. Temizlikyolda ekibi olarak halı yıkama hizmeti vermekteyiz.

Ev ve ofis temizliğinin yanı sıra halı yıkama çamaşır yıkama ve perde yıkama hizmetlerini de bizden temin edebilirsiniz. Türkiye’nin birçok farklı noktasında hizmet veren firmamıza ulaşmak çok kolay.  İster telefon ister internet sitesi ister ise de mobil uygulamalar yardımı ile kolaylıkla temizlik hizmeti satın alabilirsiniz. Tek seferlik, haftalık ya da aylık şekillerde halı yıkama işi yaptırabilmeniz mümkündür.