Ev Temizliğini Kolaylaştırmanın Yolları Nelerdir?

Ev temizliğine bakış açınızı değiştirerek ev temizliğini kolaylaştırabilirsiniz. Ev temizliği sonuçta ne kadar farklı bakabilirim diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak doğru yöntemle yapacağınız ev temizliği size zaman kazandıracak daha az yorulmanızı sağlayacaktır. Ev temizliği konusundaki bıkkın ve olumsuz bakış açınızı değiştirmek için bu işi organize edilecek bir iş gibi görmelisiniz.

Ev temizliğini kolaylaştırmak için temizlik işini bir operasyon gibi görebilirsiniz. Operasyona başlamadan önce keşif turu yaparak hangi alanların neye ihtiyacı olduğunu keşfedin. Yaptığınız keşfe göre bir temizlik planı oluşturun. Temizlik öncesi tüm malzemeleri eksiksiz olarak ayarlayın. Eşya ve fazlalıkları organize ederek düzenli hale getirin. Temizlik yaparken müzik dinlemek size ritim kazandırır. Tüm bu adımları izleyerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Ev Temizliğini Kolaylaştırmak İçin Lekelerden Rahat Kurtulun

Temizlik yaparken orada burada karşınıza çıkan lekeler çok fazla zamanınızı alabilir.  Çıkmayan lekeler sinir bozucu olduğunda tüm temizlik planı bozulabilir. Hangi lekenin nasıl çıkacağını bilerek doğru yöntemle ev temizliği işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Lekeler de çeşitlerine göre uygun malzeme ile kolayca çıkarılabilir.

Koltuğa yapışmış sakız buz ile kolayca çıkabilir. Mum lekesi ütü ve ıslak mendille çıkarılabilir. Islak mendili koyup ütü ile üzerine hafifçe bastırarak mum lekesini çıkarabilirsiniz. Mürekkep lekesi ise saç spreyi çıkartılabiliyor. Kan lekesi içinse hidrojen peroksit kullanılabilir. Krom lekeleri için soda kullanmak yeterli olacaktır.

Ev Temizliği Yaparken Hangi Alanları Ne Zaman Temizlemeli?

Ev temizliği günlük, haftalık ve aylık olarak yapılabilir. Günlük ev temizliği yerleri süpürme, silme ve toz alma şeklinde olabilir. Haftalık temizlikte çarşaflar değiştirilir, camlar silinir, perdeler değiştirilir ve yine süpürme ve silme işlemleri yapılır. Banyo ve tuvalet ne kadar sık temizlenirse o kadar iyidir.

Aylık temizlik detaylı ve derin temizlik yapmak demektir. Mobilyaların altları temizlenir, halılar temizlenir, fazlalıklar atılır, dolap içleri ve raflar temizlenir. Lambalar ve ampuller temizlenir. Fırın, buzdolabı temizlenir. Mutfak ocağı duruma göre fazla kirlenmeden temizlenmelidir. Balkon teras bahçe varsa aylık temizlikte bu alanlar da temizlenmelidir.

Ev Temizliği için Profesyonel Yardım Almak

Ev temizliği için profesyonel temizlik eleman tutmak tabi ki işinizi en çok kolaylaştıracak seçenektir. Günlük, haftalık ya da aylık olarak temizlikçi ile çalışabilirsiniz. Profesyonel temizlik firmalarının temizlik elemanları hijyenik ve detaylı temizlik yaparak işinizi kolaylaştırır. Temizlik Yolda olarak ihtiyacınıza göre güvenilir temizlik hizmeti alabileceğiniz online sipariş imkanı sunuyoruz.

Ev temizliği hizmetlerinde evin tüm alanlarında detaylı temizlik hizmeti veriliyor. Ev temizliği hizmetlerinde yerler, camlar, kapılar, halılar gibi hijyenin gerekli olduğu tüm alanlar hijyenik olarak temizleniyor. Her gün olmasa bile ayda bir kez profesyonel temizlik hizmeti almak ev temizliği işinizi oldukça kolaylaştıracak ve çok daha temiz, hijyenik yaşam ortamlarına kavuşacaksınız.

Günlük, haftalık veya aylık ev temizlik hizmetlerimizi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.