Ev Temizleme Çözümleri Nasıl Yapılır?

Ev Temizleme Çözümleri Nasıl Yapılır?

Ev temizlemede kullanacağınız bazı doğal temizlik çözümleri ile işinizi çok kolaylaştırabilir ve hijyeni en sağlıklı yıldan sağlayabilirsiniz. Ev temizliği için kullandığınız birçok temizlik maddesi kimyasal içermekte ve her seferinde de işe yaramamaktadır. Pratik olarak temizlik yapmanızı sağlayacak bazı çözümler var. Limon, sirke, karbonat, tuz, sabun cevizi gibi doğa ürünleri kullanarak pratik ev temizleme çözümleri yapabilirsiniz.

Doğal ev temizleme çözümlerini şöyle sıralayabiliriz;

  1. Evdeki kötü kokuları gidermek için küçük kutulara karbonat koyarak evinizin bazı köşelerine yerleştirebilirsiniz.
  2. Yağ ve kir tutmuş zeminlerinizi temizlemek için 1 kap elma sirkesini  ¼ kap boraksı 7 litre (1 kova)  sıcak su ile karıştırarak kullanabilirsiniz.
  3. Camlarınızı temizlemek için etkili formül 1 litre ılık suya ¼ kap elma sirkesi +¼ kap  sabun cevizi sıvısı dökerek hazırlayacağınız karışım olacaktır.
  4. Paslı bölgeleri ise tuz ve limon suyu ile temizleyebilirsiniz.
  5. Banyo ve küvetlerin temizliği için ¼ kap boraks ve ½ çay kaşığı citronella yağını sabun cevizi sıvısına koyarak kullanabilirsiniz.
  6. Halı lekelerini çıkarmak için 1 kap su, ¼ kap sabun cevizi sıvısı ve karbonatı kullanabilirsiniz.
  7. Bakır ve pirinç eşyaları parlatmak için yarım limonun içine tuz koyarak ovabilirsiniz.
  8. Oda spreyinizi de kendiniz yapabilirsiniz. Bir kap su içine lavanta yağından 15-20 damla damlatarak hoş bir oda kokusu elde edebilirsiniz.
  9. Çamaşırlardaki lekeleri çıkarmak için gliserin içinde bekletebilirsiniz.
  10. Sabun cevizi yoksa bu karışımlarda limon suyu kullanabilirsiniz.

Ev Temizleme Çözümleri Hijyen Sağlıyor Mu?

Doğal ürünlerle yapacağınız temizleme çözümleri hijyen sağlar. Daha etkili ve kalıcı olur ve sağlığa da daha faydalıdır. Anti bakteriyel özellikleri olan doğal ürünlerle yapacağınız karışımlar hijyen sağlamada etkili olacaktır. Evinizde doğal temizleme çözümleri kullanarak çok daha sağlıklı bir ortam yaratabilirsiniz. Üstelik kir ve pas çıkarmada ne kadar etkili olduğunu da göreceksiniz. Zamanı olan herkes evde doğal temizleme çözümlerini deneyebilir. Ev temizliği konusunda kimyasal maddeden kaçınan kişiler bu çözümleri tercih etmektedir. Doğal temizleme çözümleri uzun süre kalıcı çözümlerdir. Doğadan gelen saf ürünler şifa veren ve sağlığınıza olumlu etki yapan ürünlerdir. Bu şekilde temizlik çözümleri üretmek sağlığınız açısından faydalı olacaktır.

Evde temizleme çözümleri için vakti olmayanlar sağlığa zararlı olmayan temizlik maddeleri ile hizmet veren temizlik firmalarından yardın alabilirler. Doğal ürünler kullanan firmaları tercih ederek de ev temizleme çözümlemede sağlığınızı düşünerek hareket etmiş olursunuz. Temizlik Yolda platformumuzdan istediğiniz temizlik hizmetini alabileceğiniz güvenilir temizlik firmalarını bulabilirsiniz. Profesyonel temizlik çözümleri sunan temizlik firmalarından temizlik hizmeti sipariş edebilirsiniz. Günlük, yarım günlük, haftalık ya da aylık olarak temizlik hizmeti alabilirsiniz. Ekonomik ve güvenilir temizlik hizmetine sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz.